Mali by byť pohyby v 29. tt už silnejšie?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

som v 29. tt a od 18. tt cítim pohyby. Ale sú stále slabé, také ťukanie do bruška, nie je to moc intenzívne. Hlavne večer keď si ľahnem to cítim, cez deň len keď sedím, tak niečo pod bruškom cítim. Malý je otočený hlavičkou dolu a placentu mam vpredu.

Len sa bojím, či by tie kopance už nemali byť silnejšie a nie len také ťukanie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je placenta uložená na prednej stene, tá Vám čiastočne pohyby tlmí a Vy ich až tak intenzívne nepociťujete. Základom ale je, že ich cítite ako také. Je možné, že to silnejšie ani nebude.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovat.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník