Mala som ureaplazmu a mykroplazmu. Mám sa dať pred snažením sa o dieťa vyšetriť?

Zodpovedané
15. júl 2021

Dobrý deň,

dávnejšie mi bola zistená ureaplazma a mykoplazma. Po doužívaní antibiotík mali byť testy negatívne. Momentálne by som chcela otehotnieť a rozmýšľam, či sa mám dať najskôr vyšetriť.

Čo mi odporúčate?

Môžem sa nakaziť v bazéne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste boli adekvátne preliečení vy aj Váš partner, nález by mal byť už negatívny. Pokiaľ plánujete tehotenstvo je určite vhodné realizovať kontrolný ster, pokiaľ ste ho teda ešte zrealizovaný nemali.

Čo sa týka prenosu, nie je úplne jasné ako je sa možné nakaziť. Jednou z možností je určite pohlavný styk. Avšak zistilo sa, že sa môžu vyskytovať aj u panien.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník