Mala som tento mesiac ovuláciu?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

som rok po MMT a nemám jeden vajcovod. 6 mesiacov som brala Duphaston, v januári som ho vysadila. V decembri som mala podľa UTZ anovulačný cyklus.

Tento mesiac som mala menzes od 3. - 7. februára. Meriam si bazálnu teplotu v ústach.

Nastala tento mesiac ovulácia?

16. a 17. februára som mala pozitívne ovulačné testy.

Ďakujem

Dobrý deň,

meranie bazálnej teploty je málo spoľahlivá metóda ovplyvnená mnohými faktormi. Keď sa už meria, je najodeálnejšie merať si ju priamo v pošve v rovnakú hodinu ešte pred akoukoľvek fyzickou aktivitou.

Ovulačné testy sú už o niečo presnejšie. Pokiaľ boli pozitívne, ovulácia pravdepodobne prebehla.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník