Mala by som si dať tabletku po?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

mám takú otázku. Včera sme mali s manželom sex, použili sme kondóm. Manžel sa úplne vzrušil. Keď penis vytiahol, zľakli sme sa, že je kondóm puknutý, no nebol, ani zvlečený, ale keď ho chytil, že ho ide stiahnuť, mal na rukách semeno.

Ako je to možné, keď bol kondóm nepoškodený?

Som teraz taká neistá. Dieťatko momentálne neplánujeme.

Odporučili by ste tabletku PO?

Ďakujem.

Dobrý deň,

predpokladať iba môžem, že bolo ejakulátu neprimerane veľa a prezervatív bol ním preplnený. Pri sťahovaní hneď začal unikať.

Asi by bolo lepšie užiť antikoncepčnú tabletu. Nepoznám bližšie okolnosti popisovanej situácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník