Má zmysel užívať Deflagyn po nejasných výsledkoch cytológie?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

mala som podozrivé výsledky cytológie a lekárka mi odporučila kúpiť si Deflagyn. Bola som na kontrolnom vyšetrení mikroskopom, vzali mi vzorku a výsledok prišiel v norme.

Má zmysel Deflagyn užívať?

Nemôže to poškodiť keď dojčím?

Som tri mesiace po pôrode.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne ste mali pozitívny nález pred tehotenstvom. Vplyvom tehotenstva sa toho mohlo veľa zmeniť a nález úplne upraviť/vyhojiť.

Ak je negatívny, podľa môjho názoru je jeho užívanie zbytočné. Ale môže sa počas laktácie aplikovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník