Má význam pichať si Fraxipirine, ak som v prvom tehotenstve prekonala ťažkú preeklampsiu?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

má význam pri ďalšom tehotenstve pichať Fraxiparine, ak som v predchádzajúcom prekonala ťažkú preeklampsiu s úmrtím dieťatka?

Viem, že Anopyrin je hlavná prevencia, ale nevie pomôcť ak sa k Anopyrinu pridá aj Fraxiparin?

Ďakujem.

Dobrý deň,

užívanie Fraxiparinu nie je prevenciou rozvoja preeklampsie. Na jeho podávanie musí byť indikácia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník