Má očkovanie vplyv na zmenu cyklu?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov, tehotná nie som. Som mesiac po očkovaní a od decembra som nedostala menštruáciu. Bola som u svojej gynekologičky, ktorá mi urobila len ultrazvuk a všetko bolo v norme. Mávam hnedý výtok.

Má očkovanie vplyv na zmenu cyklu?

Aká môže byť príčina toho, že nemám menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie proti Covid-19 ovplyvňuje menštruačný cyklus. Najčastejšie iba jeden mesiac nasledujúci po očkovaní, ale môže aj 3 mesiace. Otázkou je či špinenie, ktoré uvádzate nie je možné považovať za slabý menzes.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník