Má menštruačný kalíšok vplyv na tvorbu hemoroidov?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

mám 37 rokov a som po 2 pôrodoch. Posledných 5 rokov som počas cyklu používala kalíšok, ale skoro vždy som počas menštruácie mala hemoroid. Od druhého pôrodu sa mi z času na čas objavil.

Je možné, že to súviselo s tlakom kalíška a nutnosťou vytlačiť kalíšok pri jeho vyberaní?

Ďakujem za odpoveď

Dorbý deň,

nemám osobné skúsenosti s používaním menštruačného kalíška a neviem si presne predstaviť ako ste ho museli vytlačiť. Pokiaľ bol použitý nadmerný tlak "ako keby na stolicu", mohol sa Vám nález hemoroidov postupne zhoršovať.

Ich vznik by som však primárne pripisovala pôrodom.

Pokiaľ sa Vám niečo nepozdáva, tak vyhľadajte gastroenterológa, ktorý Vás vyšetrí. Netreba nič podceniť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník