Má choroba v 14. týždni vplyv na bábätko?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

som 13. tt + 2 a som príšerne nachladnutá. Mám naordinované ATB Zinnat 500. Som slabá, nič ma nebaví, všetko ma bolí, strašne kašlem. Dala som si aj Paralen od bolesti.

Má táto choroba nejaký vplyv na bábätko?

Ďakujem.

Dobrý deň,

oddychujte, pite veľa tekutín, užívajte doporučenú terapiu. Paralen 500-1000mg každých 6 hodín pri horúčke. Na kašeľ kľudne môžete užívať Stoptussin. Zvýšte dávku vitamínov.

Malo by sa Vám uľaviť.

V prípade, že sa neuľavý a ťažkosti sa zhoršia, vyhľadajte lekársku pomoc.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník