Lekár ma vyhrešil, lebo som vysadila liek Cabest. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

S manželom sa pokúšame o dieťa, tak som liek Cabest vysadila. To sa odrazilo na výsledkoch a hladina prolaktínu sa mi strojnásobila. Lekár bol na mňa veľmi naštvatý. Povedal, že by mi nedal lieky, ktoré by bránili počatiu. Vraj ich mám užívať a nerobiť experimenty. A vysadiť len v prípade, keď otehotniem.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

vysadiť ste ho ale podľa vlastného uváženia nemala. Je nutná vhodná náhrada preparátu. Konzultujte liečbu s endokrinológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník