Krvácanie s vnútromaternicovým telieskom - je to normálne?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

mám 5 mesiacov zavedené teliesko. Mávala som veľmi intenzívne krvácanie a bolesti. Teraz už bolesti nemávam, občas pociťujem len úplne mierne. Čo má však trápi je zvláštne krvácanie - 2x mesačne, zakaždým asi 2 - 3 dni. Niekedy silné, ďalší krát slabšie. Pomedzi to ešte špiním.

Je to normálne alebo treba ísť k lekárke?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak máte hormonálne teliesko, tak je vhodné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí, keďže krvácanie by sa malo postupne spravidelniť po 3 mesiacoch od zavedenia.

Pri nehormonálnom teliesku je však nepravidelné špinenie pomerne bežné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník