Krvácanie pri spontánnom potrate. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

18. septembra som si robila test, lebo som mala tehotenské príznaky. Vyšiel negatívny. V ten deň som začala krvácať (bolo to 2 dni pred očakávanou ms). Krvácanie som pripisovala menštruácii. Tá však bola iná a trvala 8 dni (zvyčajne 5). Po 8 dňoch krvácania a špinenia som si spravila test, nakoľko ma stále boleli prsia a cítila som nevoľnosti. 3 testy mi ukázali pozitívny výsledok. O 2 dni na to som zase začala krvácať, tak som išla na pohotovosť.

Na sone vidieť nič nebolo, ale hCG som mala 1054. Pichli mi injekciu na zastavenie krvácania. Na druhý deň som išla na kontrolné hCG. To kleslo na 411. Ešte ma pre istotu objednali o 4 dni na hCG, aby sa vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo. Vtedy mi kleslo na 29. Sono už nerobili a uzavreli to tým že to bol včasný potrat.

Ako som prišla domov z kontroly, začala som zase špiniť. Na druhý deň som krvácala ako pri menzese. Hneď som volala do nemocnice. Povedali mi, že je to v poriadku. Vraj si mám dať Ascorutin. Teraz krvácam druhý deň stále rovnako. Bolesti mám mierne ako pri menzese a bolia ma kríže. Ten Ascorutin som začala užívať včera.

Je to v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ na ultrazvuku nebolo nič podozrivé, tak sa jedná o spontánny potrat a maternica sa potrebuje dočistiť. A to je v poriadku.

Ja osobne by som ešte aj o týždeň skontrolovala hCG, aby som si bola istá, že klesne do negatívnych hodnôt.

Pokiaľ by prípadne nastúpili silné bolesti v podbrušku vpravo/vľavo, vyhľadajte lekársku pomoc skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník