Krv na papieri po vyprázdňovaní po zápale maternice. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

pred nedávnom som sa preliečila na zápal maternice antibiotikami. Mávala som bolesti a pichanie ako keby v mechúri. Urologické vyšetrenie dopadlo v poriadku. Predtým mesiac som mala krvácanie 3 týždne, na ktoré mi dal doktor nejaké hormonálne tabletky.

Zatiaľ je všetko ok, ale napr. pri vyprázdňovaní vidím na papieri trošku krvi. Myslím, že to je z pošvy. Onkostery mi nerobil. Hovoril, že prípadne bude potrebná kyretáž.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa Vám bohužiaľ neviem bližšie vyjadriť. Doporučila by som opakovane navštíviť ambulantného gynekológa, ktorý teda prehodnotí potrebu realizácie kyretáže.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník