Koľko trvá vstrebanie vnútorných stehov po sekcii?

Zodpovedané
24. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stavu po sekcii.

Koľko približne trvá zahojenie vnútra a vstrebanie vnútorných stehov po sekcii?

Som mesiac po sekcii a neviem, či môžem už zdvíhať napríklad ťažšie veci, resp. zhýbať sa. Z vonka mám jazvu už vyhojenú, bolesti nemám. Len keď dlhšie chodím, tak má občas pichá a štípe pri pupku.

Je to normálne?

Krvácam už minimálne.

Môže mi to vnútri nejako prasknúť a roztrhnúť sa?

Ďakujem

Dobrý deň,

čas, za ktorý sa stehy vstrebú je variabilný. Záleží od použitého materiálu. Niekedy počas operácie nachádzame stehy aj viac ako po roku.

Šetriť by ste sa mali počas obdobia šestonedelia. Následne môžete telo postupne zaťažovať a začať napríklad aj cvičiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník