Kedy vysadiť progesterón počas snaženia sa o bábo?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom možného tehotenstva a užívania progesterónu, ktorý užívam na 15. deň cyklu po dobu 10 dní.

Ak by došlo k otehotneniu, následne si nasadím progesterón a po 10. dňoch ho vysadím?

Môže to ohroziť tehotenstvo?

Čítala som, že v prípade tehotenstva by sa progesterón už vysadiť nemal. Vraj môže dôjsť k ukončeniu tehotenstva.

Je nutné si možné tehotenstvo vždy pred ukončením užívania progesterónu na 10. deň potvrdiť?

Nechcem sa zbytočne testovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je realizovať test nasledujúci deň po ukončení liečby progesterónom.

Ak by bol pozitívny, je potrebné pokračovať v jeho užívaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník