Kedy som otehotnela, keď mám dátum pôrodu 15.12.2021?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dátumu otehotnenia. 2.3.2021 som nemala pohlavný styk, ale len prstovanie. Na partnerových prstoch mohli byť zvyšky spermií. Následne som potom po týždni dostala normálne menštruáciu presne v termíne. Po skončení menštruácie asi v polovici cyklu som mala nechránený pohlavný styk. 10.3.2021 som dostala normálne menzes. Pohlavný styk som mala v týždni od 22. - 31.3. 2021 a už nasledovný mesiac som menzes nedostala.

Na gynekologickej prehliadke 21.4.2021 ešte doktorka tehotenstvo nevidela. Tehotenstvo potvrdila až 30.4.2021. Podľa fotky z ultrazvuku jsom bola v 6. týždni plus 4 dni.
Na ďalšej ultrazvukovej fotke z 4.62021 som bola v 12. týždni plus 4 dni. Teraz by som mala byť v 24. týždni a pôrod mi vypočítala na 15.12.2021.

Kedy som mohla otehotnieť?

Ďakujem Vám za odpoveď

Dobrý deň,

termín pôrodu Vám bol vypočítaný podľa posledného menzesu, ktorý ste mali 10.3.2021.

Otehotneli ste zhruba 14 dní po menštruácii. Teda niekedy okolo 24.3.2021.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník