Kedy si mám krúžok Teyla zaviesť a vybrať?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

gynekológ mi odporučil Teylu, asi pred rokom, užila som ju len jedenkrát. Už som zabudla, ako sa používa. Dnes mám prvý deň menštruácie.

Kedy si mám krúžok zaviesť a potom, keby vybrať?

A taktiež, ku koncu je väčšia pravdepodobnosť, že krúžok už nebude tak fungovať ako na začiatku?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Teyla sa má zaviesť v prvý deň menštruačného cyklu. S používaním sa môže začať aj na 2. – 5. deň. Počas prvého cyklu sa odporúča používať doplnkovú bariérovú metódu počas prvých 7 dní používania.

Ponecháva sa v pošve 3 týždne. Následne sa dodrží 7 dňová pauza bez telieska, kedy sa dostaví krvácanie. Po 7 dňoch sa nasadí nové teliesko.

Ak užívanie dodržíte, ste plne chránená v rámci celého cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník