Kedy sa môžem spoľahnúť na antikoncepciu Maitalon?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

začala som používať prvýkrát antikoncepciu Maitalon, až druhý deň menštruácie.

Kedy začína zaberať, a môžem sa podľa Vás spoľahnúť na ňu po akom čase?

Čo spraviť, keď sa menštruácia nedostaví včas, pri 7 dňovej prestávke po dobratí všetkých 21 tabletiek?

Vopred ďakujem za pomoc.

Dobrý deň,

po doužívaní prvých 7 tabliet by ste už mali byť plne chránená.

Uvidíte ako sa Vám menzes nastaví. Neobávajte sa, ak aj príde neskôr, napríklad ku koncu 7 dňovej pauzy. Aj keď budete krvácať, pokračujte v užívaní nového blistra podľa plánu. Rovnako sa v prvých troch mesiacoch môže vyskytnúť špinenie. Telo si iba potrebuje zvyknúť, preto sa nezľaknite.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník