Kedy presne v druhej polovici cyklu sa robí hormonálny profil?

Zodpovedané
12. feb 2022

Dobrý deň,

kvôli krvavému špineniu pred menštruáciou mi lekár na 3 mesiace predpísal Duphaston a Agnucaston. Keďže liečba nezabrala a po dobratí liekov znova špiném, tak mi gynekológ odporúčal prísť na hormonálny profil pred menštruáciou. Dozvedela som sa, že v tomto čase má dovolenku a ordinovat bude až keď budem mať 4 dni pred menštruáciou.

Oplatí sa mi tam ísť takto neskoro ešte na vyšetrenie, alebo mám počkať na ďalší cyklus?

Čítala som totiž, že sa odporúča ho robiť 5 dní po ovulácii.

Ďakujem

Dobrý deň,

objednajte sa na odber v ďalšom cykle.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník