Kedy prejdú bolesti po nasadení liečby na HPV/ureaplazmu?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

mám cca 2 mes. bolesti v podbrušku. 1/2 roka mi bolo zistené HPV (ľahká dysplázia) a teraz ureaplazma. Liečba nasadená - Polygynax užívam už 5 dní a Doxyhexal 2. deň.

Môžu byť stále bolesti v podbrušku?

Bolesť je diskomfortná ako pred PMS... najhoršie je asi v noci, keď spím. Jediné čo mi pomáha je suché teplo, alebo Pupík pre deti. 🙂

Mám ešte vydržať, či zaberie Doxyhexal?

A či môžem používať kvapky Algifen Neo na bolesti žalúdka, čo spôsobujú Doxyhexal. Viem, že veľa žien má problémy so žalúdkom alebo s trávením.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ešte je pomerne skoro na hodnotenie efektu liečby, je potrebné počkať kým liečbu doužívate. Ak sú bolesti intenzívne, vyhľadajte ambulantného gynekológa, prípadne gynekologickú pohotovosť, kde Vás vyšetria.

HPV bolesti nespôsobuje. Aby ste sa HPV zbavili, potrebujete posilniť imunitu. Doporučila by som užívanie HPVirinu, Indolu woman, prípadne iného podobného preparátu. Tiež by som liečbu doplnila lokálnou podpornou terapiou (Papilocare, Deflagyn).

Čo sa týka ťažkostí pri užívaní Doxyhexalu, sú pomerne časté. Skúste pred užitím niečo zjesť. Algifen síce užívať môžete, ale nekombinovala by som ho.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník