Kedy navštíviť lekára?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

dnes je to piaty deň čo mi mešká menštruácia. V prvý deň meškania som mala slabú čiarku na teste, potom som testovala o dva dni, to už bola čiarka silnejšia a dnes som testovala znova po dvoch dňoch a čiarka už bola úplne silná. Poslednú menštruáciu som mala 5. 5. 2022. Ovuláciu som podľa hlienu mala 16. 5. 2022. Keď mi menštruácia meškala druhý deň, mala som slabšie špinenie, ktoré ale večer prestalo. Mám občas mierne bolesti v podbrušku ako keby mám dostať menštruáciu.

Bolo to špinenie v poriadku?

A sú aj mierne bolesti v poriadku?

Kedy sa mám objednať k lekárovi aby už bolo niečo vidieť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ideálne pri 2 týždne meškajúcej menštruácii. Vtedy by už malo byť vidieť aj srdiečko plodu. Kľudne gynekológovi zavolajte a objednajte sa, mal by Vám dať vyhovujúci termín.

Špinenie, pokiaľ ustalo je v poriadku. Stáva sa to pri uhniezďovaní oplodneného vajíčka.

Rovnako aj mierne bolesti v podbrušku sú prirodzené. Maternica reaguje na uhniezďovanie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník