Kedy nasadiť probiotiká po liečbe Canestenom?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

viac ako pol roka mi lekárka rôznymi vkladmi, krémami lieči výtok. Bez výsledku. Zo sterov vyšli kvasinky nejaké. Už som jej prestala dôverovať a kúpila som si Canesten gyn 1 deň a mne prvý krát toto aspoň zmiernilo ten výtok.

Môžem po 7 dňoch dať ešte jeden vklad, aby to prípadne konečne úplne ustúpilo?

Mám kúpené aj probiotiká Gynimun intime care, kedy ich mám nasadiť po liečbe Canestenom? Môžem hneď alebo počkať pár dní?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ Vám Canesten pomohol, tak pôjde jednoznačne o kvasinkovú infekciu, ktorá má bohužiaľ tendenciu sa stále vracať.

Môžete zopakovať “kúru” Canestenom a Gynimun začať užívať hneď po liečbe (ideálne dlhodobo aspoň 3 mesiace).

Možno si ešte prečítajte odpoveď k predošlej otázke:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník