Kedy môžem začať brať antikoncepciu, keď som brala Fragmin?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

som skoro rok po treťom pôrode a chcela by som začať užívať antikoncepciu. Mala som trombózu a po nej som asi 6 mesiacov musela brať Fragmin. Vraj sa neodporúča po tomto lieku brať antikoncepciu.

Je to pravda?

Akú antikoncepciu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémom nie je užívanie lieku, ale prekonaná trombóza. Kombinovaná hormonálna antikoncepcia pre Vás vhodná nie je.

Vhodná by bola pre Vás jednozložková gestagénová antikoncepcia, vnútromaternicové teliesko, či bariérová metóda antikoncepcie.

Poraďte sa so svojim ambulantným gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník

Dobrý deň,

s užívaním Fragminu to nemá nič spoločné. Problémom je prekonaná trombóza.

Kombinovaná hormonálna antikoncepcia pre Vás vhodná nie je.

Volila by som jednozložkovú gestagénovú antikoncepciu, vnútromaternicové teliesko, či bariérovú antikoncepciu.

Poraďte sa ale so svojim ambulantným gynekológom, on pozná najlepšie Váš zdravotný stav.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník