Kedy mi vypadnú svorky po cisárskom reze?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

som 10 dní po sekcií a doktorka mi pri prepúšťaní povedala, že svorky sú samovstrebávacie. Mám mierne zahnisanú ranku, štípe ma v oblasti brucha a aj samotná rana.

Kedy mi tie svorky vypadnú?

Ďakujem

Dobrý deň,

svorky je potrebné odstrániť, samé nevypadnú. Teda nemám také informácie, že by boli svorky samovstrebávacie. Overte si to ešte, možno ste sa iba nesprávne pochopili.

Pokiaľ ale rana hnisá, je potrebné sa ísť ukázať k ambulantnému gynekológovi. Môže hnisať práve z dôvodu ponechania svoriek, ale aj v dôsledku nasadajúcej infekcie.

Zatiaľ držte ranu v suchu, nohavičky noste nad alebo pod ranou a dezinfikujte ju aspoň raz denne po sprche sterilným tampónom a Betadine roztokom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník