Kedy mám navštíviť gynekológa na potvrdenie tehotenstva, ak som predtým mala potrat?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

11/21 som mala spontánny potrat. Zistil sa nejaký problém na hematológii, tak som začala brať lieky, Trombex, potom mi ho lekárka vymenila za Anopyrin. Dnes som si urobila test a vyšiel pozitívny. Na teste Clearblue píše 1-2.

Tým, že som po potrate, tak kedy mám ísť ku mojej gynekologičke?

Nechcem sa stresovať a nechcem nič zanedbať.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ohláste sa u pani doktorky pri 2 týždne meškajúcom menzese. Malo by byť už vidieť plod aj s akciou srdiečka. Skôr kontrola nemá zmysel.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník