Kedy je vhodné zobrať dcéru prvýkrát ku gynekológovi?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

mám 12 ročnú dcéru, s ktorou sa veľa rozprávame. O menštruácii už vie asi všetko, zatiaľ ju ešte nemá. Už si vyskúšala aj vložky, lebo chcela vedieť aké to je.

Rozmýšľala som nad tým kedy ju vziať prvákrát ku gynekológovi. Viem, že až od 18. rokov sa chodieva pravidelne. Len ma tak napadlo, že by sa oboznámila s prostredím ambulancie a dostala poučenie.

Kedy je vhodné zobrať dcéru prvýkrát ku gynekológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že skôr ako pred 15 rokom života to nie je nutné. Záleží ale aj od prístupu gynekológa a ochoty sa s ňou iba porozprávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník