Kedy je vhodné navštíviť gynekológa na potvrdenie tehotenstva?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

menštruáciu som mala naposledy 17.1.2023, dĺžku cyklu neviem presne uviesť. Po pôrode som mala menzes iba 2x. Cyklus bol v tom prípade 32 dní. Ovuláciu som mala pravdepodobne 1.2.2023. V predošlom tehotenstve som išla k lekárovi kvôli problémom hneď, momentálne našťastie problémy žiadne nemám.

Je postačujúce kontaktovať gynekológa na začiatku marca?

Ďakujem

Dobrý deň,

postačí gynekológa vyhľadať začiatkom marca. Je to ideálny čas.

Najvhodnejšie je lekára vyhľadať až vtedy, keď menzes mešká 2 týždne (a viac). Vtedy by už mala byť vidieť ultrazvukom aj akcia srdiečka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník