Kedy je potrebné navštíviť lekára, ak mešká menštruácia?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som vedieť váš názor ako odborníka. 29. 12. 22 mi začala MS. Do dnešného dňa sa mi MS nerozbehla, len cítim tlaky a bolesť v podbrušku už nejaké 4 dni. Mala som nechránený styk, no dávali sme si pozor. Mám 28-dňový cyklus a doteraz mi MS nevynechala. Pár dní pred som už mala také špinenie, teraz nič. Pre istotu som si dnes ráno robila aj tehotenský test, bol negatívny. Všade píše, že dva dni pred MS by už ukázalo tehotenstvo. Mám 37 rokov. Ovuláciu neviem kedy, a či vôbec prebehla. 3. 1. som bola na MR. Prikladám výsledok.

Kedy je potrebné navštíviť lekára?

Ďakujem za skorú odpoveď.

Dobrý deň,

tehotenský test je najčastejšie pozitívny až keď menzes už mešká. Zopakujte si test ešte o dva dni.

Pokiaľ by meškal viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník