Kedy by som mala dostať menzes po dobratí Duphastonu?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

mávam nepravidelný menzes, minulý mesiac som krvácala takmer 3 týždne. Doktor mi predpísal Norethisteron, po dobratí som dostala menzes ale dal mi aj Duphaston a kázal brať od 18. dňa cyklu 10 dní.

Kedy by som mala dostať menzes po dobratí Duphastonu?

Mohla by som ho začať brat aj skôr, cca od 16. dňa? To by som potom dostala skôr, či nie? (plánujeme dovolenku)

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, môžete ho začať užívať od 16.-teho dňa MC. Menzes by sa mal dostaviť cca o 2 dni po vysadení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník