Kde môže byť problém, keď sa nám 7 mesiacov nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

s manželom sa 7 mesiacov snažíme o bábätko, zatiaľ neúspešne. Spermiogram mal v poriadku a aj moje výsledky boli ok. Ovulácia vraj prebieha. Druhý mesiac užívam Inofolic Combi premium.

Ja mám 24, on 26 rokov. Styk mávame 3-4x do týždňa.

Prečo sa nám nedarí?

Mala by som bolesti, ak by som mala upchaté vajcovody?

Ak má žena upchaté vajcovody a ovulácia prebehne, čo sa stane s vajíčkom, keď sa nedostane do maternice?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravý pár otehotnie v priebehu jedného roka pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Takže sa ešte zbytočne neobávajte.

Nepriechodnost vajíčkovodov obvykle nemá žiadne symptómy. Vajíčko zanikne v brušnej dutine, pokiaľ sú nepriechodné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník