Kde je problém, ak mám opakovane krvácanie po styku?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

mám opakovane krvácanie po styku. Začalo to cca rok po prvom pôrode. Bola som u lekára, ktorý mi dal atb (názov si nepamätám) a pomohli na tri mesiace, kedy to ozaj prestalo. Potom sa to vrátilo a lekár mi predpísal znovu tie isté atb. Medzičasom sme sa presťahovali, aj som zmenila lekára a otehotnela druhý krát. Po druhom pôrode je to ešte horšie. Bola som u lekárky, urobila sono, zobrala cytológiu a všetko bolo v poriadku.

Kde môže byt problém?

Bolesť počas styku necítim. Ozaj je to dosť krvi, ako počas menštruácie. Trvá to už cca štyri roky.

Ďakujem za Vašu odpoveď, aj keď na diaľku.

Dobrý deň,

krvácanie po styku môže mať viacero príčin. Zápal, dysplázia, hormonálne zmeny.
Príčinou môže byť tiež príliš intenzívny pohlavný akt, vaginálna suchosť a následné poškodenie sliznice. Ale aj polypy a tumory krčka maternice.

Prirodzene môže žena slabo zakrvácať aj počas doby ovulácie a tiež pri tehotenstve, kedy je zvýšené prekrvenie sliznice pošvy a krčka maternice.

Je ale potrebné vylúčiť všetky organické príčiny.

Nález na krčku som nevidela, preto sa objektívne neviem vyjadriť. Okrem negatívnej cytológie, by mal byť krčok “pekný bez raniek”. Skúste prípadne na 3 mesiace Ascorutin 3xd, stabilizuje stenu drobných cievok a Cicatridina čapíky s obsahom kyseliny hyalurónovej na zahojenie prípadnej ranky. Ak nič z vyššie uvedeného nezaberie, je treba zvážiť hormonálnu liečbu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník