Jednalo sa o tvrdnutie bruška?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

som v 25. týždni a dnes pri vykonávaní bežných činností som si všimla, že moje bruško nad pupkom bolo tvrdšie ako inokedy. Hlavne vtedy, keď som prišla zvonka dovnútra. Nikdy som sa nestretla s tvrdnutím bruška, takže neviem čo presne by som mala cítiť. Nebolo to bolo to skôr nepríjemné a po zohriatí sa a odpočinku to prešlo. Preventívne som si dala tabletku Magnerotu. Poradňu mám az 20. decembra, tak sa trošku bojím. Dnes celý deň sa to 2x opakovalo. Krčok bol pred 2 týždňami ukážkový 5 cm.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo Vám tvrdnúť bruško. Za normálne sa považuje tvrdnutie bruška 10-15x denne. Môže Vám tvrdnúť aj pri výraznej pohybovej aktivite plodu.

Neobávajte sa, trošku poľavte a podľa potreby užívajte Magnézium.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník