Jedná sa o prsné žľazy?

Zodpovedané
25. aug 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa opýtať, mám asymetrické prsníky, ľavý prsník je väčší a napnutejší. Veľkosť pŕs mám F, čo sú dosť veľké, a v tom ľavom prsníku smerom k hrudníku cítim ako keby hrčku a žilky ale len keď stojím, som napnutá. Dala som aj mame nech to prehmatá a ona že to sú prsné žľazy, že aj ona to má. V pravom ich mám tiež ale nie tak veľké. Keď ležím tak to nenahmatám vôbec. Ani v sede, len keď stojím, vtedy to nahmatám.

Mám sa báť, mám ísť na vyšetrenie alebo sú to naozaj len tie prsné žľazy?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa Vám vyjadriť neviem.

Doporučujem vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a podľa uváženia odošle na ultrazvukové vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník