Jedná sa o fibroadenóm?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

bola som na sone s hrčkami a dr. mi povedala, že sa pravdepodobne jedná o fibroadenóm. Ja mám ale hrčky dve vedľa seba a v popise je iba jedna. Dnes som bola u svojho doktora ktorý povedal, že o nič nejde ale ja mám napriek tomu strach. Dr. v závere napísala, že PREDPOKLADÁ, že sa jedná o fibroadenóm... takže ani na 100 % to nie je.

Pozriete sa prosím na to?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je potrebné dôverovať vyšetrujúcemj lekárovi. Ak si však nie ste istá, konzultujte nález s mamológom. On prípadne zopakuje vyšetrenie a navrhne ďalší postup. Fibroadenóm je neškodný benígny útvar, ktorý je potrebné len pravidelne sledovat’.

Zatiaľ si realizujte pravidelne každý mesiac samovyšetrenie prsníkov. Ak by nastala akákoľvek zmena, kontaktujte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník