Je zelený výtok normálny?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcela by som sa spýtať, mala som taký bielo-zelený výtok. Nič má nesvrbí, nepáli, nebolí, len sa bojím, pretože pred 3 mesiacmi som bola preliečená na chlamýdie. Výsledky negatívne.

Našla som si priateľa a znova výtok zelenej farby ale žiadne iné ťažkosti. U gynekologičky som bola. Povedala, že mám len kvasinkovú infekciu a predpísala mi Lomexin. Len viete, už neviem čo mám robiť. Plánujem v budúcnosti aj deti, no takéto problémy som v živote nemala.

Za skorú odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

za normálny považujeme výtok belavý až mierne nažltý, ktorý sa vrámci cyklu môže meniť a nesprevádzajú ho iné ťažkosti (svrbenie, pálenie, zápach).

Zelený podľa mňa nie je v poriadku. Doužívajte doporučenú liečbu a následne sa liečba prehodnotí. Bolo by vhodné zvážiť odber kultivácie. Mykotická infekcia môže byť spojená aj s bakteriálnou, vtedy hovoríme o zmiešanej infekcii.

Chlamýdie, pokiaľ sú preliečené aj u partnera by nemali byť problémom. Kontrolný ster je možné odobrať najskôr dva týždne po skončení jej liečby.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník