Je výtok a bolesť vaječníkov normálna po injekciách Menopur a Cetrotide?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

Od včera som prešla na injekcie Menopur a Cetrotide. Na kontrolu mám ísť v piatok. Čítala som, že tieto injekcie Vám zabraňujú v ovulácii. Lenže od včera mám taký biely, ako čistá voda, výtok a dnes pociťujem aj bolesti v oblasti vaječníkov.

Mám sa báť, alebo je to prirodzené pri hormónoch?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Menopur napomáha dozretiu folikov vo vaječníkoch a Cetrotide bráni ich predčasnému uvoľneniu.

Pocity, ktoré pociťujete sú “prirodzené” pri užívaní daných liekov, budú najskôr spôsobené stimuláciou vaječníkov a ich rastom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník