Je výtok a bolesť po konizácii normálna?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobry deň,

som týždeň po konizácii. Prvé dni som nemala problém, ale po 4 dňoch mi začali dosť silné bolesti v podbrušku a mierne žltkastý výtok. Teraz po týždni mi to príde ako únik moču. Stále viac a viac som mokrá a plus bolesť.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

únik moču s konizáciou nijako nesúvisí. Najskôr pôjde o výtok z pošvy.

Ideálne by bolo absolvovať vyšetrenie u gynekológa. Pokiaľ pôjde o infekciu, nasadia sa antibiotiká. Je to dôležité z hľadiska hojenia sa pooperačnej rany.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník