Je vidno na sone zápal vaječníkov?

Zodpovedané
3. dec 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa opýtať, opakovane mám mykózu ale moja gynekologička mi stále dávala len krémy z vonku a nie dovnútra. Konečne asi po roku opakovaných návštev doktorky mi dala zastupujúca lekárka Macmiror. Zabral, ale pred menzesom sa znova mykóza objavila. Dávala som si aspoň probiotiká na jedenie, Super Dophilus. Teraz som po liečbe antibiotikami na kašeľ, ale stav mykózy sa strašne zhoršil. Už nemám chuť to riešiť s obvodnou gynekologickou.

Môžem sa preliečiť sama napr. Canesten čapíky, a mohla by som mať namiesto 6 dní 12 dní?

Na krabičke je napísané, že sa liečba môže aj zopakovať. Príde mi toto ako nejaká chronická nepreliečená mykóza.

Prosím, čo užívať alebo čo už mám robiť, keď mykóza sa začne objavovať pred menštruáciou, aby som čo najskôr zahájila liečbu?

A ešte sa chcem spýtať, či je vidno na sone u gynekológa zápal vaječníkov?

Ďakujem.

Dobrý deň,

na ultrazvuku zápal vaječníkov vidieť nie je.

Diagnóza je založená na symptomatológii, bolestiach pri objektívnom vyšetrení a pozitívnych zápalových parametroch z krvi.

Na mykózu skúste Clotrimazol čapíky a krém. Kvasinková infekcia je na dlhé trate. Liečba je obtiažna, často sa vracia.

Možno by Vám ale pomohla odpoveď na otázku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník