Je vhodné navštíviť CAR, keď nereagujem na Clostilbegyt?

Zodpovedané
7. júl 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol....

HP bol robený na druhý deň cyklu. Cukry som obmedzila, hmotnosť sa snažím znížiť. Vážim 67 kg a meriam 168 cm. Inofolic beriem od februára, aj vitamín D,C.

Clostilbegyt som mala 2 cykly, ani jeden cyklus mi žiaľ nedozrel žiadny dominantný folikul, čiže k podaniu Ovitrele sme sa ani nedostali. Brala som oba cykly 1-0-1.

PCOS mám, aj keď testosterón mám v poriadku?

Inzulínovú rezistenciu si dám vyšetriť.

Je vhodné navštíviť CAR, keď nereagujem na Clostilbegyt?

Ďakujem

Dobrý deň,

definícia PCOS znie:
1. hyperandrogenizmus /zvýšené hodnoty androgénov/
2. poruchy menštruačného cyklu
3. typický ultrazvukový nález na vaječníkoch

Mala by byť teda aj hodnota androgénov zvýšená.

Bez ohľadu na Vaše výsledky, pokiaľ neovulujete, ako som už písala, je potrebné zvážiť nasledovné postupy.

Jednou z možností je laparoskopická diagnostika - drilling vaječníkov + chromopertubácia. Následná opätovná stimulácia.

Avšak v prípade, že bude zákrok a následná stimulácia neúspešná, návšteve Centra asistovanej reprodukcie sa nevyhnete. Podľa výsledkov vyšetrení u Vás zvážia reálnu možnosť spontánneho otehotnenia. Prípadne navrhnú stimuláciu inými preparátmi ako Clostilbegyt, ak bude pre Vás vhodná.

Konzultácia a základné vyšetrenia by mali byť zadarmo.

Rozhodnutie je už na Vás.
Držím palce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník