Je veľkosť môjho bábätka v 16. týždni v poriadku?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

včera som bola na sono v 16+0 tt. A až doma na fotke som si všimla, že CRL bábätka je 8,73 cm. To zodpovedá 14+4 tt.
Gynekológ ma na nič neupozornil a ani veľkosť nijako nekomentoval.

Môže to byť chyba merania alebo zlý uhol bábätka?

Dosť ma to znepokojilo. Snažím sa prijímať pestrú stravu a užívam Femibion 2.

Ďakujem

Dobrý deň,

CRL by sa malo merať do 14. tehotenstva /teda presnejšie do 13+6/. Následne sú už hodnoty nepresné. Záleží tiež od polohy bábätka, či je viac vystreté, či naopak skrčené. Preto sa hodnoty môžu líšiť.

Neobávajte sa preto. Najpodstatnejší bude ultrazvuk v 20. týždni kedy sa okrem veľkosti zhodnotí tiež vývoj orgánov.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník