Je veľká bolesť v oblasti pupka 3 mesiace po cisárskom normálna?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či je bolesť v okolí pupku a vlastne to celé miesto nad jazvou až k pupku po 3 mesiacoch od cisárskeho normálna?

Nemôžem si ani diastázu dať skontrolovať, lebo keď napnem svaly a idem dole k pupku si nahmatať, strašne ma to bolí.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak je miesto výrazne citlivé na dotyk, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Oblasť môže byť citlivá, ale nie výrazne bolestivá. Citlivosť môže pretrvávať aj rok po cisárskom reze. Je to veľmi individuálne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník