Je väčšie množstvo výtoku v 27. týždni normálne?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

som v 27. týždni a už dlhšiu dobu pozorujem, že mám viac bezfarebného vodnatého výtoku. Na mykózu som už bola liečená v tehotenstve. Teraz je ster negatívny, ale mám obavy z toho výtoku. Bojím sa, že to je plodová voda.

Je veľké množstvo takého výtoku v tehotenstve normálny?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je absolútne prirodzené mať vodnatý výtok v tehotenstve.

Neobávajte sa.

V prípade, že by ste mali pocit “ako keby ste sa pocikali”, tak si založte novú bezfarebnú vložku. Pokiaľ by bola opakovane mokrá, tak na najbližšej pohotovosti Vám vedia jednoduchým testom vylúčiť odtok plodovej vody. Len oblejú vložku špeciálnym oranžovým roztokom - Temesváryho činidlom. V prípade odtoku plodovej vody sa vložka sfarbí na zeleno-modro.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník