Je väčšie množstvo hustého hlienu po sexe v 29. týždni v poriadku?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

začínam 29. týždeň a sex máme povolený. Len kvôli rastúcemu brušku už máme styk zriedkavo. Zakaždým pozorujem väčšie množstvo hustého belavého/priesvitného hlienu. Používame prezervatív, takže to zvyšok ejakulátu nebude. Neobávam sa, že to je hlienová zátka keďže sa mi to už stalo aj v nižšom týždni. Počas dňa mám potom klasický hojný vodnatý výtok.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v absolútnom poriadku. Výtok aký popisujete je v tehotenstve prirodzený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník