Je v tomto prípade možné tehotenstvo?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

bola som vyšetrená u obvodného lekára, kde mi brali krv. Bolelo ma brucho, a tak som bola poslaná na sono brucha, kde mi nezistili nič neobvyklé. OL ale prišli pečeňové testy, ktoré boli nasledovné: S_AST: 1.15+ , S_ALT: 1.21+ S_GMT: 1.89+ S_ALP: 2.01+ plus v koagulácii p_d dimery 4.44+.

Obvodný lekár mi povedal, že takéto zvýšené testy mám kvôli tomu, že môžem byť tehotná, mne však menštruácia nemešká, ani nemám pocit, že by som mala byť tehotná, menštruácia má prísť až o 3 dni.

Je možné, aby som naozaj bola tehotná?

Poslednú menštruáciu som mala normálne.

A mohla by som k povedať, že som aj tento mesiac ovulovala, čo by som nie, keby som tehotná, či?

U mojej gynekologicky mi povedali, že prísť ešte nemôžem, až keď mi bude menštruácia prípadne meškať.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zvýšené pečeňové testy a ani D-dimér neznamená, že ste tehotná. To nie je tehotenský hormón - hCG. Keby ste tehotná, ten by bol pozitívny.

Tehotenské testy v prípade gravidity môžu byť mierne nad normou, v prípade, že pacientka urputne zvracia. GMT zvýšené nebýva. D-dimér býva vyšší, ale nie až takto.

Príčina bude podľa môjho názoru inde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník