Je v poriadku, že cítim zvláštny pocit v pošve pri skrátenom krčku?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

som v 26. tt, hrdlo 0,5 cm, cervikometria 26 mm s naznačeným funnelingom tvaru V. Mám trochu tvrdnutie bruška a bolenie krížov.

Mohli by ste mi, prosím, povedať váš názor?

Ležím v nemocnici týždeň, podávajú mi magnézium, 4 dni kortikoidov, Utrogestan 1x večer.

Je v poriadku, že cítim zvláštny pocit v pošve?

Bojím sa... chcem aby bábätko vydržalo čo najdlhšie.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie je v poriadku cítiť “zvláštny pocit v pošve” pri danom náleze. Určite informujte ošetrujúceho lekára.

Na daný týždeň tehotenstva, je nález pomerne pokročilý. Určite dodržujte všetky doporučenia. Domov sa neponáhľajte, myslite na svoje dieťatko.

Silno držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník