Je v poriadku tvrdnutie brucha v 23. týždni?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, je v poriadku tvrdnutie brucha v 23. týždni?

Bábätko pekne kopká, užívam magnézium Magnerot 2x1 tabletku, ale stáva sa mi, že keď sa postavím, tvrdne mi bruško, alebo keď mi moc treba na malú potrebu a mam plný mechúr. Čo mám robiť, bojím sa o bábätko.

Môžem si prípadne dávať o jednu tbl viac aj na obed?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite si môžete navýšiť Magnézium (maximálne na 2tbl. 3x denne). Viac oddychujte.

Za normálne je možné považovať tvrdnutie bruška aj 10-15x denne, pokiaľ nie je pravidelné. Hlavne pri pohyboch bábätka, prípadne Vašom prudšom pohybe/námahe.

Čokoľvek by sa Vám nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník