Je v poriadku spôsob ako som užila antikoncepciu?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

dlhší čas užívam antikoncepciu a začala som brať nové plató antikoncepcie. Týždeň som brala nové plató a stalo sa mi, že mi bolo veľmi zle. Užila som antikoncepciu ako vždy v danú hodinu a hneď na to som zvracala. Na druhý deň som normálne vzala ďalšiu tabletku v poradí a v ten deň mi prišiel menzes a trval asi 5 dní. Berem normálne antikoncepciu doteraz ešte mi ostáva dobrať asi tak týždeň.

Je to v poriadku?

Mám pokračovať naďalej v užívaní?

Počas menzesu sme pohlavný styk nemali. Až dnes, keď už menzes nemám.

Dá sa otehotnieť aj tesne po menzese?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že ste hneď bezprostredne po užití tablety zvracali, ochrana nebola dostatočná. Dôkazom je aj bezprostredný nástup menštruácie.

Už pokračujte v užívaní tabliet. Ochrana ale nemusela byť dostatočná ani bezprostredne po menzese. Bolo vhodné počkať aspoň 7 dní po skončení menzesu pri užívaní tabliet.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník