Je v poriadku špinenie hneď po menštruácii?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

som rok po pôrode (CS), pred cca trištvrte rokom sa obnovila menštruácia. Zo začiatku som mala trochu dlhšie cykly ako som bola zvyknutá, pričom po asi 3 cykle sa cyklus skrátil na klasických 28 dní. A objavilo sa to, čo ma trápi.

Menštruácia je ako keby 5 dní, potom deň - dva nič a následne zas deň/dva špiním.

Je takáto ako keby "prestávka" v menštruácii, alebo teda špinenie hneď po menzese normálne?

Mám to tak každý raz.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takéto krátkodobé špinenie sa môže vyskytnúť po skončení menzesu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník