Je v poriadku ružový výtok po sexe v druhom trimestri?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

dnes po styku v 25. týždni som si všimla malé množstvo ružového výtoku na toaletnom papieri. Poradňu mám až 20. decembra. Tehotenstvo bolo zatiaľ bez komplikácií. Mala som len raz ružový výtok po vyšetrení.

Mám sa obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

odsledujte si to. Pokiaľ by krvácanie silnelo, alebo by výtok pretrvával dlhšie ako 3 dni, tak vyhľadajte svojho gynekológa. Prípadne najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krčok je čím ďalej tým viac prekrvený a je možné, že ste si ho stykom podráždili, podobne ako pri vyšetrení.

Momentálne až do ústupu ťažkostí nedoporučujem pohlavný styk. A následne ak tak iba opatrný a šetrný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník