Je v poriadku nažltlý výtok?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

mám nažltlý výtok. Bola mi zistená Gardnerella vaginalis a brala som Entizol. Neskôr som brala Macmirror, pretože sa objavila iná baktéria. No výtok mám stále prítomný. Nijako nezapácha a iné ťažkosti nemám. Moja ambulantná gynekologička nebola príliš ochotná a tvárila sa, že načo tam vôbec idem, že to je normálne.

Je v poriadku nažltlý výtok?

Aké množstvo je v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú výsledky v poriadku a nález bol riadne preliečený, iné pridružené ťažkosti ako svrbenie, pálenie, zápach nemáte, tak pôjde o bežný výtok, ktorý môže byť prítomný.

Každá žena má “výtok”. Ide o sekrét, ktorý produkuje krčok maternice. Niektorá ho má ale tak málo, že ho sama nepociťuje. Iná zase potrebuje intímku denne. Obidve možnosti sú v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník